Релігійні тортури: в Харкові набув чинності вирок суду щодо адміністратора реабілітаційного центру

Релігійні тортури: в Харкові набув чинності вирок суду щодо адміністратора реабілітаційного центру

19.02.2020 року набув законної сили вирок Холодногірського районного суду м. Харкова стосовно одного з адміністраторів т.зв. «реабілітаційного центру» для алко та наркозалежних осіб.

Під прикриттям Благодійного фонду «Сіон-Харків», діяльність якого фактично контролювалась сектою УХЦ «Нове покоління», вказаною особою було створено тоталітарну систему, при якій осіб, що перебували у вказаному реабілітаційному центрі, обмежували у праві вільного пересування та примусово утримували у приміщенні центру, позбавляли права спілкування з близькими та родичами. Також, у осіб, які проходили курс реабілітації, функціонерами зазначеного реабілітаційного центру вилучалися особисті речі: документи, мобільні телефони, ліки, грошові кошти. Водночас, мали місце непоодинокі випадки застосування до реабілітантів засобів фізичного та психологічного впливу, нанесення їм тілесних ушкоджень у разі спроб припинити реабілітацію або самовільно залишити приміщення реабілітаційного центру.

При цьому, у вказаному реабілітаційному  центрі перебували особи, які потребували спеціалізованої медичної допомоги у зв’язку з тяжкими захворюваннями (гепатит, туберкульоз, ВІЛ), проте жодної кваліфікованої медичної допомоги з боку співробітників та керівництва зазначеного реабілітаційного центру вони не отримували. Також, реабілітантів примушували вживати сильнодіючі медичні препарати, які пригнічували психічний стан людини та, у разі некваліфікованого використання, могли спричинити значну шкоду здоров’ю осіб, що їх вживали.

Водночас, функціонери та адміністрація т.зв. «реабілітаційного центру» в примусовій формі нав’язували власні релігійні вчення, систематично примушували реабілітантів до участі у масових релігійних заходах УХЦ «Нове покоління».

Суд визнав винним вказану особу у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 146 КК України та призначив покарання у вигляді двох років обмеження волі з іспитовим терміном в один рік.